Inter Miami CF hemmatröja 2024-2025 läckt

Den första bilden av 2024-2025 Inter Miami CF hemmatröja läckte via footyheadlines i helgen. Denna fotbollströja kommer att presenteras officiellt i mitten av januari. Så frågan kvarstår om detta verkligen blir den nya uniformen. I fotbollströjan spelar fotbollsklubben där Lionel Messi är under kontrakt Major League Soccer hemmamatcher på DRV PNK Stadium under åren 2024 och 2025. Detta ställ kommer därför att bäras under två säsonger. Som alla klubbar i Major League Soccer är ansvarig för produktionen och designen av uniformerna. Från och med den här säsongen är BOXT inte längre huvudsponsor, utan ROYAL CARIBBEAN-loggan finns på uniformerna.

Inter Miami CF hemmatröja 2024-2025 är också övervägande rosa i år (kallad ”Easy Pink”). Detta är en något ljusare nyans av rosa än Inter Miami CF hemmatröja 2022-2023. Dessutom verkar kitet ha en ganska enkel design. Det mest slående med hemmadräkten är att alla loggor är centralt placerade på fotbollströjan. loggan finns ovanför klubbens logotyp och under klubbens logotyp finns logotypen för den nya huvudsponsorn Royal Carribean. Hemmatröjan är även utrustad med en rund svart hals och varumärkesränder på axlarna är också svarta. Satsen innehåller även svart tejp på sidorna, som fortsätter till botten på baksidan av satsen. Baksidan av fotbollströjan är något längre. Än en gång i år står klubbens motto bak i nacken av kitet: ”FRIHET ATT DREAM”. Inter Miami CF-hemdräkt 2024-2025 kompletteras av svarta fotbollsshorts med rosa varumärkesränder på sidorna. Detta är också sockornas färgkombination.

Of dit ook echt het nieuwe Inter Miami CF thuisshirt 2024-2025 wordt, weten we dus pas in januari of februari. Dan wordt het voetbalshirt officieel gepresenteerd. Tot die tijd speelt de club van manager Gerardo Martino de thuiswedstrijden in het Inter Miami CF thuisshirt 2022-2023.

Lämna ett svar

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping